Czy można reklamować wynajmowany pojazd?

Czy można reklamować wynajmowany pojazd?

W obecnych czasach dysponowanie samochodem jest ogromnym udogodnieniem. Głównie dlatego, że umożliwia dojechanie do miejsc, gdzie autobusy nie docierają oraz zwiększa niezależność i komfort życia. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup, w związku z tym z pomocą przychodzą przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmowaniem samochodu. Czy można reklamować usługi oferowane przez wypożyczalnie?

Na wstępie warto powiedzieć, że opłaty za skorzystanie z takiej przyjemności są duże i wahają się w limicie 100-500 zł za 24 godziny używanie, w zależności do konkretnego modelu auta. To sporo, jednak czasami sytuacje losowe skłaniają do decyzji o wynajmie.

Najważniejszą rzeczą, jeszcze przed wybraniem pojazdu, jest szczegółowe (jeśli to możliwe) przeanalizowanie stanu technicznego pojazdu. Chodzi głównie o zadrapania, wgniecenia, uszkodzoną tapicerkę i inne rzucające się w oczy nieprawidłowości. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku można przejść do zawarcia umowy, uiszczenia opłaty i odebrania samochodu.

Klient może użytkować pojazd z dowolnych powodów przez czas, na który się zdecydował, np. 1 dzień lub tydzień czy miesiąc. Należy jednak pamiętać, że w momencie wystąpienia nawet najmniejszej usterki należy powiadomić o zajściu firmę wynajmującą i opcjonalnie usunąć awarię. Jeśli klient zignoruje problem lub ukryje zdarzenie może zmierzyć się z surowymi konsekwencjami.

Zatem wypożyczalnie pozwalają na reklamowanie, jednak wiele z nich posiada zapis o limitach z tym związanych oraz przypadkach, kiedy z możliwości tej nie da się skorzystać. Dotyczy to przypadków, w których klient był winny i on jest odpowiedzialny za skutki.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Na czym polega fenomen ustawy umorzeniowej?
Next Jak napisać reklamację?

Może to Ci się spodoba

Poradnik konsumenta 0 Comments

Na co uskarżają klienci?

Klienci w kraju, ale także w Europie, są chronieni całą listą praw i ustawowych norm. Mogą ubiegać się o reklamacje i odszkodowania jeśli sprzedający w rażący sposób łamie unijne ustalenia.

Poradnik konsumenta 0 Comments

Ile mamy czasu na zwrócenie zakupionego towaru?

Przedsiębiorstwa, szczególnie te handlowe, organizują prezentacje swoich usług. Podczas takich spotkań niejednokrotnie znajdują się osoby, które kupują dane produkty. Jakie prawa ma konsument w przypadku opisanej formy zakupu? Prezentacje są

Poradnik konsumenta 0 Comments

Dlaczego prawo konsumenckie powinno zostać zmienione?

Od dawna wiadomo, że w kilkuset sklepach prawa klientów są notorycznie nadwyrężane. Sprzedawcy oszukują, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaleń europejskich. Jakie zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku?

Poradnik konsumenta 0 Comments

Jak kupować z głową?

Siły marketingowe XXI wieku są nieocenione. Strategie i taktyki potrafią zdziałać cuda i bezwiednie poprowadzić potencjalnego klienta przez wyznaczoną ścieżkę. Jak ustrzec się przed działaniem marketingowców? Agresywne metody działania handlowców

Poradnik konsumenta 0 Comments

Na czym polega sprzedaż konsumencka?

Z chwilą wejścia Rzeczpospolitej do UE zdecydowanie zmienił się stosunek wielkich koncernów do konsumentów. Uzyskali wiele przywilejów, które dotychczas były jedynie w sferze planów. Jak obecnie odbywa się sprzedaż konsumencka?

Poradnik konsumenta 0 Comments

Czy można reklamować wadliwe meble?

Każdy konsument, który zakupił towar może go zareklamować. Oczywiście warunkiem jest dotrzymanie wyznaczonego terminu przeznaczonego na zgłaszanie skarg i nieprawidłowości. Jakie wytyczne stosowane są w branży meblowej? Ile czasu ma

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź