Czy przyszły członek zarządu może mieć firmową polisę OC?
W kraju niejednokrotnie członkowie zarządów przedsiębiorstw wykupują asekurację OC. Polisa ta chroni ich przed roszczeniami klientów z tytułu funkcjonowania posiadanej przez nich firmy.
Polisy dostępne na rynku różnią się przede wszystkim obszarem ochrony oraz osobami objętymi asekuracją. Chronić mogą się zarówno obecni i przyszli członkowie zarządu, kadry zarządzające i inne grupy zadaniowe w spółce po ówczesnym opisaniu ich w umowie z agencją ubezpieczeniową. Ponadto osoby ubezpieczone mogą chronić członków swoich rodzin.
Teoretycznie owe ubezpieczenie powinna posiadać każda jednostka gospodarcza w Polsce dla chronienia swoich interesów, jednakże nie jest to wymóg prawny, a raczej racjonalny.
W praktyce biuro ubezpieczeń dba o interesy firmy w sądzie po ujawnieniu niezgodności w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Reguła ta obejmuje także okresy poprzednie dla byłych właścicieli, gdy incydent miał miejsce w okresie obowiązywania ubezpieczenia OC. Z tytułu asekuracji firma uzyska zwrot kosztów sądowych i równowartość zadośćuczynienia przekazanego poszkodowanemu.
Czasem biuro ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności za roszczenia. Są one najczęściej opisane w indywidualnych umowach OC i różnią się z powodu zakresu funkcjonowania danej spółki.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Przed czym chroni AC?
Każdy właściciel samochodu zmuszony jest do wykupienia ubezpieczenia AC (autocasco), aby chronić swój pojazd przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Warto jednak pamiętać, że firma ubezpieczeniowa nie zawsze zwróci koszty zajścia
Wolnoć Tomku w swoim domku, czyli wybieramy ubezpieczenie mieszkania
Ubezpieczenie domu chroniące komin przed uszkodzeniem przez Świętego Mikołaja czy polisa na wypadek zalania sąsiada spowodowanego uszkodzeniem 300-litrowego akwarium. To tylko niektóre z polis mieszkaniowych, jakie zapisały się w historii.
System ubezpieczeń społecznych czekają poważne wyzwania demograficzne
System powszechnych ubezpieczeń społecznych, którym administruje ZUS, obejmuje ponad 20 mln Polaków. Składki na ubezpieczenia społeczne pobierane są od 14,5 mln, a miesięcznie ZUS wypłaca emerytury i renty dla ponad 7 mln
Tylko co czwarty Polak ma indywidualną polisę na życie
Prawie połowa Polaków regularnie i długoterminowo odkłada pieniądze. Jednak tylko 25 proc. jest objętych indywidualnym ubezpieczeniem na życie, a większość korzysta z produktów finansowych, które są obowiązkowe albo dodawane przy okazji. Podejście
Jakie są ubezpieczenia finansowe w działalności gospodarczej?
Ubezpieczenie przy prowadzeniu działalności gospodarczej należy do ubezpieczeń finansowych i polega na częściowym przekazaniu ryzyka finansowego przedsiębiorstwa na ubezpieczyciela. W zakresie tych ubezpieczeń transakcje, które są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców,
W jakim celu powstał Centralny Rejestr Ubezpieczonych?
Od jakiegoś czasu w Polsce funkcjonuje Centralny Rejestr Ubezpieczonych. Jego podstawowym obowiązkiem jest wciąganie do rejestru wszystkich ubezpieczonych obywateli, którzy muszą odprowadzać składki ubezpieczeniowe. Jak działa CRU? Jakie informacje gromadzi?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!