Jak ocenia się wnioski dotacyjne?
Każdy, kto miał okazję wypełniać i składać wniosek dotacyjny wie, ile stresu to wymaga. Jednakże poświęcenie to może zostać wynagrodzone intensywnym przypływem gotówki. Jak spojrzeć na wnioski z drugiej strony? Jak są oceniane i na co zwraca się uwagę?
Przede wszystkim oceniane są najważniejsze elementy wniosku, kluczowe do podjęcia konkretnej decyzji.
Krok 1 – ocena formalna
Weryfikacji podlega cały dokument. Głównie sprawdza się czy wszystkie rubryki zostały wypełnione oraz czy zostało to zrobione w sposób prawidłowy. Maksymalny czas sprawdzania nie może przekraczać miesiąca. Można uzyskać jeden punkt
Krok 2 – ocena merytoryczna
Oceniana jest treść wniosku, wszystkie zawarte w nim informacje. Do tego celu powołuje się dwóch niezależnych ekspertów, którzy przyznają punkty za każdy element dokumentu. Ostatecznym wynikiem jest średnia obu sum.
Krok 3 – ocena końcowa
Spisana zostaje tabela wniosków, które wygrały projekt i upoważnione są do odebrania dofinansowania. Na podstawie punktów określa się wysokość dotacji (może różnić się od tej podanej na wniosku). Można prowadzić negocjacje z wnioskodawcą, aby ustalić kwotę satysfakcjonującą obie strony.
Krok 4 – lista zwycięzców
Na stronie internetowej publikuje się listę zwycięzców projektu.
Krok 5 – kontakt z wnioskodawcą
Na adres wnioskodawcy kieruje się pismo przewodnie wraz z umową dotacyjną oraz dochodzi do realizacji projektu i przekazania pieniędzy.
Każdy wnioskodawca może wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji organu przyznającego dotację, podać argumenty przemawiające za atrakcyjnością wniosku i domagać się ponownego rozpatrzenia.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!