Jaka ochrona obowiązuje przy kredycie konsumenckim?

Jaka ochrona obowiązuje przy kredycie konsumenckim?

Klienci korzystają z bazy reguł chroniących ich bezpieczeństwo. W tym artykule skupimy się szczególnie na prawach w zakresie usług biur podróży i pożyczek konsumenckich.

Wakacje trwają, więc myślimy o wyjeździe na wczasy. Jeśli nie chcemy samodzielnie organizować tego typu wyjazdów, korzystamy z pomocy biur podróżnych. Nie wszyscy wiedzą, iż mamy podstawowe prawo do otrzymania zadośćuczynienia, jeśli zlecona przez nas usługa nie spełnia naszych wymagań określonych podczas zatwierdzania umowy z biurem podróży. Przed podjęciem partnerstwa z tego typu instytucjami warto zapoznać się z ustawą chroniącą prawa konsumenckie w tym zakresie.

Kredyt konsumencki to raty kredytowe w złotówkach nie wyższe niż suma 255 550zł. Do tej klasy oprócz powszechnych kredytów otwieranych w bankach zaliczamy także sprzedaż z ratami do spłaty prowadzoną przez różnego rodzaju placówki sprzedażowe. Tego typu dobra są także chronione przez treści ustaw krajowych, jednakże nie obejmują one wszelkich pożyczek, w których nie jesteśmy zobowiązani spłacać stóp procentowych i innych kosztów określonych z rozpoczęciem linii kredytowej.

Podsumowując konsument jest asekurowany paktem praw. Niestety, rzadko wykorzystuje ich moc. Najczęściej wynika to z braku odpowiednich informacji bądź mnóstwa czasochłonnych procedur do wykonania.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Co to jest przywrócenie terminu?
Next Ile wynosi wynagrodzenie podczas postoju w pracy?

Może to Ci się spodoba

Artyści i fotografowie coraz częściej wchodzą na drogę sądową

Korzystanie z twórczości innej osoby może naruszać jej prawa majątkowe i osobiste. Plagiat jest zjawiskiem stosunkowo częstym w szkolnictwie, zwłaszcza wyższym. Coraz większa jest jednak świadomość konieczności walki z tym zjawiskiem na uczelniach. Rośnie

Poradnik konsumenta 0 Comments

Co producent musi napisać na etykietach?

Obowiązkiem każdej firmy słynącej z towarów do spożycia jest przygotowanie etykiet. Są przytwierdzane na opakowania i informują klientów o najważniejszych wyróżnikach towaru. Co zawsze musi znaleźć się na każdej etykiecie?

Poradnik konsumenta 0 Comments

Prawa konsumenta w zakresie zwrotu towaru

Specyficzna forma zakupów jaką jest prezentacja może przysporzyć sporo wątpliwości dotyczących praw konsumenckich. Jedną z takich sytuacji może być zwrot produktu zakupionego na prezentacji. Należy zauważyć, że dokonanie zakupu podczas

Poradnik konsumenta 0 Comments

Co piąty salon Orange Polska będzie Smart Store do 2020 roku

Minął rok od uruchomienia pierwszego Smart Store Orange w Warszawie. Do tej pory operator uruchomił jeszcze dziesięć takich salonów w Polsce. W planach na ten rok są jeszcze trzy. Koncept się sprawdza, bo

Poradnik konsumenta 0 Comments

E-zakupy: co można oddać, a czego nie, kupując w internecie?

Jak wynika z badań aż 38 proc. Polaków nie korzysta z prawa do zwrotu towarów zakupionych w internecie. Tłumaczą to najczęściej koniecznością zapłaty za ich odesłanie, skomplikowanymi procedurami czy brakiem

Poradnik konsumenta 0 Comments

Na czym polega sprzedaż konsumencka?

Z chwilą wejścia Rzeczpospolitej do UE zdecydowanie zmienił się stosunek wielkich koncernów do konsumentów. Uzyskali wiele przywilejów, które dotychczas były jedynie w sferze planów. Jak obecnie odbywa się sprzedaż konsumencka?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź