Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości – czy to się opłaca?

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości – czy to się opłaca?

Decyzja o sprzedaży mieszkania lub domu nigdy nie jest łatwa. Z zasady trudno nam się rozstać z miejscem, które pełne jest naszych wspomnień. Jednak kiedy z takich czy innych powodów podejmujemy się sprzedaży nieruchomości, warto zlecić to specjalistom i to z wielu względów, które omówimy poniżej.

Pokazanie rzeczywistych atutów nieruchomości.

Doświadczony agent nieruchomości spojrzy na przedmiot sprzedaży oczami kupującego i dzięki temu będzie mógł w opisie czy podczas prezentacji pokazać kluczowe atuty domu lub mieszkania, które mogą zainteresować potencjalnych nabywców. Specjalista wie co napisać i powiedzieć, aby odzew na ogłoszenie był duży.

Profesjonalne zdjęcia.

Czy tego chcemy, czy nie żyjemy w społeczeństwie obrazkowym. Kupujemy oczami i zdjęcia są bardzo ważnym elementem w sprzedaży nieruchomości. Jednak nie mogą to być zdjęcia wykonane smartfonem.

Powinny to być profesjonalne fotografie pokazujące nieruchomość w jasnych kolorach, pozbawioną osobistych akcentów oraz nieatrakcyjnego wyposażenia. Coraz częściej przed profesjonalną sesją zdjęciową biuro nieruchomości oferuje usługę home stagingu, która wydobywa pełen potencjał z lokalu oraz podkreśla jego atuty. Taką usługę ma w swojej ofercie np. lider na rynku Freedom Nieruchomości.

 

Brak emocji związanych ze sprzedażą.

Zlecenie sprzedaży agencji nieruchomości uchroni nas przed emocjonalną stroną całego przedsięwzięcia. Wspomnienia, jakie mamy z mieszkaniem lub domem, mogą być sporą przeszkodą, by spojrzeć na nie z dystansem i umiejętnie pokazać to, co może być ważne i atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Agent nieruchomości zrobi to w naszym imieniu sprawnie i w pełni profesjonalnie.

Odpowiednia cena.

Osoby prywatne chcące sprzedać swoją nieruchomość najczęściej wiedzę o rynku czerpią z portali z ogłoszeniami, co skutkuje wystawianiem mieszkań lub domów w zawyżonych cenach. W takiej sytuacji często osoby zainteresowane zakupem mogą nie odpowiedzieć na ofertę, która jest poza ich zasięgiem finansowym. Kiedy współpracujemy z biurem nieruchomości, taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca, ponieważ doświadczenie oraz znajomość rynku sprawią, że dom czy mieszkanie na sprzedaż zostaną wycenione zgodnie ze stanem faktycznym oraz realiami rynkowymi, co pozwoli na szybką transakcję w atrakcyjnej cenie.

Formalne przygotowanie nieruchomości.

Właściciele często nie zdają sobie sprawy ze skomplikowania uwarunkowań prawnych, jakie dotyczą ich nieruchomości. Przez co tracą nabywców, którzy nie mają ani czasu, ani ochoty na wielomiesięczne oczekiwanie na mieszkanie czy dom na sprzedaż. Agencja nieruchomości sprawdza wszystkie formalne aspekty nieruchomości, zanim przystąpi do jej procesu sprzedaży. Oznacza to, że kiedy już pojawi się potencjalny kupiec, to formalności przebiegają sprawnie.

Promocja oferty sprzedaży.

Powiedzmy sobie szczerze, osoby prywatne wystawiają swoje ogłoszenia w jednym lub co najwyżej kilku popularnych serwisach internetowych i czasem wrzucą link do ogłoszenia na swoją tablicę na Facebooku. I to byłoby tyle, jeśli chodzi o promocję.

Zlecając sprzedaż poprzez biuro nieruchomości, znacznie poszerzamy zasięg swojej oferty sprzedaży. Dzieje się tak, ponieważ każde szanujące się biuro korzysta z wielu kanałów marketingowych, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Serwisy ogłoszeniowe są tylko jednym z elementów. Ponadto inwestują w profesjonalne strony www, pozycjonowanie, reklamę w mediach tradycyjnych oraz social mediach, marketing szeptany czy organizują drzwi otwarte. To znacznie przekracza możliwości osoby prywatnej.

Wiedza i doświadczenie.

Trudno zliczyć przypadki, kiedy właściciel domu czy mieszkania na sprzedaż wpędził się w kłopoty, ponieważ nie miał odpowiedniej wiedzy, co wykorzystał kupujący. Zlecając proces sprzedaży profesjonalistom, mamy pewność, że wszystkie dokumenty oraz niezbędne umowy będą sporządzone w sposób zgodny z obowiązującym prawem. To pozwoli nam spać spokojnie.

Jak pokazują powyższe przykłady, powierzając sprzedaż agencji nieruchomości, dostajemy naprawdę znacznie więcej usług, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Dostajemy także spokój, że nasza nieruchomości jest w dobrych rękach i zostanie sprzedana szybko oraz sprawnie. A jak powszechnie wiadomo, spokoju nie da się przeliczyć na żadne pieniądze.

Previous Srebro dla początkujących - czy to dobra inwestycja?
Next Polski eksport się rozwija. Firmy coraz częściej przed ekspansją szczegółowo analizują nowe kierunki

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Koniec Rodziny na swoim przyspieszył wpis do księgi wieczystej

Już nie cztery miesiące, a miesiąc – tyle średnio trzeba obecnie czekać na wpis do księgi wieczystej. Uzupełniony przez odpowiedni sąd dokument jest istotny dla posiadacza nieruchomości między innymi z

Nieruchomości 0 Comments

Co dziesiąte polskie mieszkanie wymaga remontu

Brak ubikacji w 914 tys. mieszkań, a centralnego ogrzewania w 2,6 mln nieruchomości oraz przeludnienie dotykające niemal co drugiego obywatela. Taki jest obraz polskiego mieszkalnictwa płynący ze statystyk zarówno rodzimego

Finanse osobiste 0 Comments

Czym są szybkie pożyczki?

Wiele słyszy się na temat szybkich pożyczek. Dookoła nas znajduje się mnóstwo ogłoszeń, ulotek i billboardów, oferujących takie usługi. Czym naprawdę są szybkie pożyczki i czym różnią się od kredytów

Nieruchomości 0 Comments

Mieszkanie bezczynszowe, ale obowiązki jak przy domu

W Warszawie i okolicy coraz więcej deweloperów sprzedaje mieszkania bezczynszowe. Co to pojęcie oznacza? Czy rzeczywiście koszty utrzymania takiego mieszkania są niższe i na co należy zwrócić uwagę? Home Broker

Nieruchomości 0 Comments

Po jakie umowy zwykle sięgają deweloperzy?

Do podstawowych obowiązków dewelopera należy oferowanie nieruchomości oraz pozyskiwanie klientów i podpisywanie umów. Ze względu na rodzaj transakcji dobierane są inne dokumenty. Z których umów mogą korzystać deweloperzy? Zgodnie z

Nieruchomości 0 Comments

Tylko 6 proc. magazynów w Polsce jest dostępne

W 2015 roku wynajęto ponad 2,2 mln mkw. magazynów. Rekordowo wysoki popyt sprawił, że wskaźnik niewynajętej powierzchni spadł w ciągu roku z 10 proc. do nieco ponad 6 proc. Jednocześnie w szybkim tempie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź