Charakterystyka rynku właściwego
Rynek właściwy czyli miejsce zbytu towarów i usług w różnych cenach i właściwościach jakościowych, z zachowaniem zdrowej konkurencji i zasad ochrony konsumentów. Jak jeszcze można charakteryzować rynek właściwy?
Najprościej mówiąc to zbiór zależności między zainteresowaniem a zbytem oraz odwrotnie. Można też mówić o współzależnościach procesów i zjawisk towarzyszących.
Obecnie można zaobserwować trzy typy rynków właściwych. Przede wszystkim produktowy, czyli określany przez proponowane produkty oraz metody i źródła zbytu. Później terytorialny, czyli uwarunkowany lokalizacją i charakterystyką regionu. Ostatni rodzaj to rynek czasowy oparty na rozwiązaniach sezonowych i tymczasowych.
Badanie rynku właściwego zwykle przeprowadza się w celu lokalizacji konkurencji oraz oceny i porównania proponowanych towarów i usług. Wyniki analiz mogą być kluczowe do ustalenia ciekawych i lepszych ofert oraz rywalizowania z pozostałymi firmami w branży.
Należy pamiętać, że określanie rynków właściwych jest dość trudne i wymaga sporego doświadczenia. Od wielu lat duże kłopoty mają specjaliści badający branżę telekomunikacyjną, której weryfikacja jest praktycznie niemożliwa.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Jak działają agencje ratingowe?
W kraju od dawna funkcjonują agencje ratingowe. Mają własny kapitał, ale wypełniają istotne zadania i wyliczenia, na które czeka większość świata biznesowego. Co sprawdzają agencje ratingowe? Czy są wiarygodne i
Cechy marketingu społecznościowego
Obecnie internet uważany jest za pewne i sprawdzone źródło informacji oraz idealne miejsce na reklamę dla nowego przedsiębiorstwa branżowego. Dzieje się tak ze względu na ilość użytkowników sieci oraz szybkość
Jak wysoki mandat może otrzymać pracodawca?
Najczęściej realizowaną reakcją inspektorów pracy na odkryte wykroczenie jest obciążenie pracodawcy mandatem. Wychodzą oni z założenia że nakładanie kar w postaci mandatów jest bardziej efektywne niż założenie sprawy w sądzie.
Jakie normy regulują umowę zlecenie?
Legalne zawiązanie umowy zlecenia normuje Kodeks Cywilny. Niestety nie mówi o zasadach przyznawania urlopu na bazie tego typu współpracy pracownika z pracodawcą. Chęć otrzymania urlopu pracobiorca zgłasza biznesmenowi, u którego
Kto korzysta z controllingu?
Rozbudowane firmy i korporacje wybierają ambitne cele, które muszą zostać zrealizowane w wyznaczonym okresie. Aby ocena na koniec roku została wydana zgodnie z prawdą i obiektywnie stosuje się tzw. controlling.
Jak wyglądają spotkania integracyjne?
Nie od dziś wiadomo, że dobre stosunki między współpracownikami to podstawa przyjaznej atmosfery w pracy. Oznacza to, że każdy pracodawca musi zabiegać o nawiązanie więzi zawodowych lub ich podtrzymywanie. Idealnym
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!