Szkolenia finansowe i kadrowe – przepustka do pierwszej pracy
Co roku dziesiątki tysięcy absolwentów opuszcza polskie uczelnie. Co roku też większość z nich po raz pierwszy zderza się z twardą rzeczywistością rynku pracy i nagle zdaje sobie sprawę, że pięć lat studiów nie przygotowało ich do podjęcia pracy.
Co ciekawe, część z nich uważa, że rozpoczęcie kolejnych studiów w jakiś sposób poprawi ich sytuację na rynku pracy. Niektórzy wybierają studia podyplomowe. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie dość ryzykowne rozwiązanie – edukacja kosztuje i trwa zbyt długo, by mogła sobie pozwolić na nią osoba marząca o samodzielności i założeniu własnego domu. Jest jednak prostsze i tańsze rozwiązanie – kursy i szkolenia.
Finansista pilnie poszukiwany
Każda firma chce mieć jak największe zyski i jednocześnie minimalizować straty – niezależnie od branży, wielkości i doświadczenia na rynku. Dlatego ludzie, którzy znają się na finansach i podatkach zawsze będą w cenie. Kurs księgowości przyda się, nawet jeśli poszukujesz pracy na stanowisku asystenta. To dla pracodawcy informacja, że masz przynajmniej podstawowe pojęcie na temat obowiązujących przepisów i chociaż nikt raczej nie da Ci na początku stanowiska samodzielnego księgowego, to certyfikat renomowanej firmy szkoleniowej np: Fundacji Rozwoju Rachunkowości, pozwoli wyróżnić się na tle innych kandydatów. Kurs kadry i płace to zaś odpowiedni wybór dla każdego, kto ma ambicję pracować w dziale HR.
Żeby jednak takie szkolenie miało sens, musi spełniać kilka podstawowych wymagań. Po pierwsze, wszystkie zajęcia powinni prowadzić praktycy, czyli ludzie, którzy na co dzień zajmują się kadrami i finansami, a nie wyłącznie organizowaniem szkoleń. Taki kurs nie powinien trwać nazbyt długo – w końcu zależy Ci na czasie. Każdy dzień powinien być poświęcony innemu zagadnieniu, a dokładny harmonogram musi być dostępny dla uczestnika zanim zainwestuje on pieniądze w wykupienie dostępu do szkolenia. Najlepiej jeżeli kurs odbywa się w niewielkiej grupie – to możliwość na wymianę doświadczeń i skorzystanie z pytań innych, o których sami byśmy nie pomyśleli. Jeśli jednak osób jest zbyt dużo, szkolenie stanie się bezosobowe. Optymalna ilość osób w grupie to kilkanaście do dwudziestu kilku osób. Dobrze, jeżeli organizator zapewnia darmowe materiały oraz wystawia certyfikat ukończenia kursu.
Zanim zapiszesz się na szkolenie, upewnij się też, czy jest ono odpowiednie dla laików. Udanie się na zaawansowane szkolenie może sprawić, że wielu kwestii po prostu nie zrozumiesz i tylko niepotrzebnie stracisz czas oraz pieniądze. Wybieraj szkolenia o dość szerokim zakresie – jeżeli dopiero szukasz pracy, możesz nie być pewien, co przyda ci się w praktyce.
Postaw na umiejętności
Zanim udasz się na szkolenie, zastanów się, czy będziesz w stanie się przebranżowić. Jeżeli np. matematyka nigdy nie była Twoją mocną stroną, zamiast na kurs na księgową wybierz się na szkolenie związane z kadrami. Nie nauczysz się czegoś wbrew sobie. Niemniej jednak, może okazać się, że posiadasz talenty, o które dotychczas się nie podejrzewałeś.
Różne kursy to także możliwość poznania wielu ciekawych osób, które pracują w różnych branżach. Jeżeli nawet nie poznamy nikogo, kto ułatwi nam otrzymanie konkretnego etatu, to być może przynajmniej podzieli się doświadczeniem, które ułatwiło mu zajęcie obecnego stanowiska. Może także skierować naszą uwagę na różnorodne branże, o których wcześniej nie myśleliśmy.
Może to Ci się spodoba
Cena nie jest najważniejsza dla firm przy wyborze sprzętu IT
Szukając sprzętu komputerowego, przedsiębiorcy coraz mniejszą wagę przywiązują do ceny. Częściej o wyborze decyduje wydajność i funkcjonalność urządzeń, a także renoma producenta i poziom serwisowania. Kupujący chcą także sprzętu dostosowanego do ich własnych
Czy wsparcie od pożyczkodawców wzmocni małe i średnie firmy?
Sektor MŚP jest motorem napędowym polskiej gospodarki, ponieważ ok. 99 proc. wszystkich przedsiębiorstw na polskim rynku to małe i średnie firmy. Nieraz takie firmy napotykają bariery w postaci wysokich kosztów,
Treść umowy spółki cywilnej
Stosunek prawny spółki cywilnej powstaje w wyniku zawarcia stosownej umowy. Treść tej umowy musi obejmować przynajmniej tzw. składniki przedmiotowo istotne – stanowią one konieczne elementy umowy, bez których umowa spółki
Polskie firmy zaczynają się automatyzować
Do 2019 roku wartość sprzedaży robotów przemysłowych na świecie będzie rosła średnio o 13 proc. rocznie – wynika z danych IFR. Coraz popularniejsze stają się niewielkie, przyjazne użytkownikom roboty współpracujące (tzw. koboty).
Zdobycie finansowania największym wyzwaniem dla początkujących firm
Początkującym przedsiębiorcom rozpoczęcie biznesu utrudniają przede wszystkim podatki oraz składki na ubezpieczenia społeczne. Rozwiązaniem jest obniżenie składek ubezpieczeniowych. Przedsiębiorca, który rozpoczyna działalność gospodarczą, korzysta z możliwości opłacania składek od niskiej podstawy ich
W ubiegłym roku upadło 750 firm
Przyczyną utraty płynności przez firmę często są zarówno zaległości w płatnościach kontrahentów, jak i ryzykowne decyzje inwestycyjne i operacyjne. Rozwiązaniem dla przedsiębiorcy mającego przejściowe problemy finansowe może być odroczenie przez ZUS terminu płatności składek. Urząd zobowiązuje
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!