Jak zrobić licencję syndyka?
Do podstawowych zobowiązań syndyka należy wsparcie właściciela przedsiębiorstwa, który ogłosił upadłość oraz próbuje uregulować wszystkie długi. Żeby wykonywać takie zadania najpierw należy zrobić licencję, która umożliwi pełnoprawne wykonywanie zawodu. Jak ją zdobyć? Na jakich warunkach jest przyznawana?
Posada syndyka jest bardzo odpowiedzialna, wymaga wszechstronnej wiedzy, stażu, znajomości tematu, funkcjonujących zasad oraz kodeksów i przepisów. W związku z tym licencję otrzyma osoba, która spełnia wiele istotnych warunków.
Przede wszystkim ukończyła 18 lat, posiada polskie obywatelstwo, studia oraz pełnię praw publicznych, może szczycić się wzorową opinią, posiada minimum trzyletnie doświadczenie oraz nie zanotowała przestępstw podatkowych. Poza tym nie figuruje na liście dłużników KRS, nie jest podejrzana oraz posiada odpowiednie predyspozycje umysłowe oraz fizyczne do realizowania się w zawodzie.
Po zgromadzeniu całej dokumentacji kandydat wysyłany jest na egzamin, który podzielony jest na dwie części. Pisemna część dotyczy teorii, znajomości przepisów, ekonomii, procesów upadłościowych. Natomiast część ustna to dłuższe odpowiedzi na pytania i indywidualna ocena umiejętności przez każdego członka komisji. O sukcesie można mówić w sytuacji, kiedy obie części zostaną zaliczone.
red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!